Як вибрати б/в велосипед?

27.02.2015
Андрей Бороздых

Майже весна на носі, а значить, саме час задуматися про покупку велосипеда. Дивлячись на нестримне зростання зеленої валюти, до якої прив'язані ціни на нові велосипеди, цілком логічним виглядає варіант розгляду велосипеда б / в, тобто що був у використанні. Це досить непроста справа, але ми зараз розберемося, на що необхідно звернути увагу в першу чергу.

Де шукати хороший б / в велосипед?

Найкращим варіантом буде покупка відповідного велосипеда у друга або знайомого. Ну а якщо ніхто з друзів не продає велосипед, тоді ми шукаємо велосипеда в інших місцях:

Велосипедний форум

Люди, які спілкуються на таких форумах, вже відомі в певних колах і при розміщенні оголошення про продаж велосипеда не будуть намагатися обдурити, ризикуючи підмочити собі репутацію. Втім, бувають і винятки, але це найкращий варіант для покупки б/в велосипеду. Швидше за все, велосипед буде з історією і правильним обслуговуванням, а значить ймовірність несподіваного ремонту низька.

Інші форуми і співтовариства

Наприклад, автоклуб, або міський форум, або ще який-небудь місцевий ресурс з постійними відвідувачами. На такому ресурсі постійні відвідувачі, також як і в попередньому випадку, мають репутацією, і псувати її обманом при продажу велосипеда швидше за все не будуть.

Дошки оголошень

Щось на зразок olx.ua або aukro.ua. Оголошень там дуже багато і ціни найрізноманітніші, але дуже висока ймовірність купити проблемний велосипед, та ще й задорого. Також, існує ризик бути ошуканим. Дуже часто на дошках розміщують оголошення комісійні магазини, а при покупці б/в велосипеду краще мати справу з приватною особою.

Комісійні магазини

Це самий останній варіант, де можна купити б/в велосипед. У більшості випадків ціна велосипеда в таких магазинах висока. А ще тут дуже часто продають крадені велосипеди.

Тому, перед тим як їхати на огляд велосипеда варто запитати, чи є у продавця документи на велосипед - чек з магазину і гарантійний талон. Якщо таких документів немає, що цілком нормально (адже велосипед можна зібрати самому із запчастин), можна попросити інші докази володіння велосипедом, наприклад, старі фото.

Дуже часто я чую історії під назвою "Як прийшло, так і пішло": «Я купив крутий двопідвіс Specialized за 500 доларів. Так, він крадений, але не страшно, зате двопідвіс ». А по закінченні якогось часу ця ж людина розповідає, що велосипед у нього вкрали, або в ньому поламалося щось дуже дороге. Не треба купувати крадені велосипеди !!! Не треба підтримувати злодіїв !!! І карму собі псувати не потрібно.\

Огляд велосипеду

З місцями ми визначилися, давайте розглянемо, на що варто звернути увагу при огляді.

Рама

Отже, в першу чергу дивимося на раму. Це найголовніша деталь велосипеда. Все інше можна поміняти, а рама повинна «їхати». На подряпини і відколи фарби можна не дивитися, вони псують тільки зовнішній вигляд і є нормою для б/в велосипеду. Головне, що на ній не повинно бути тріщин. Особливо в районі каретки, рульового стакана, підсідельного штиря і в місцях зварювання труб. Ще зверніть увагу на те, щоб колеса знаходилися на одній лінії, тобто на прямоту рами.

Вилка

При поверхневому огляді ми можемо визначити тільки наявність люфту і тріщин. Їх не повинно бути. Як і стукотів при роботі амортизаційної вилки. Хід повинен бути м'яким плавним. Якщо на ногах вилки є сильні потертості (вироблення), то швидше за все сальники в ній давно не змінювалися і працювати їй залишилося недовго.

Вилка з нормальными ногами

Вилка із зношеними ногами

 

Трансмісія

Ланцюг, передні і задні зірки. У велосипеді це витратний матеріал, тому якщо вони зношені, просто вимагайте додаткову знижку.

Навісне обладнання

Тормоза, перемикачі швидкостей, манетки (шіфтери) - все це повинно нормально працювати. Троси повинні ходити в сорочках м'яко і плавно, без заїдань. Гальмівні колодки не повинні зачіпати обід або диск при відпущеної гальмівній ручці і повинні рівномірно прилягати до них при натисненні. Перемикачі повинні працювати у всіх режимах без пропуску зірок.

Колеса

Візуально не повинно бути вісімок і пошкоджень у ободів. Зверніть увагу на покришки - якщо вони зношені, можна торгуватися. При обертанні коліс не повинно бути сторонніх шумів.

І звичайно перевіряйте відповідність даних в оголошенні з тим, що є в реальності. Буває що в оголошенні написано одне обладнання, а насправді зовсім інше. Якщо ж Ви хочете знати чи варто купувати певний велосипед і що саме доведеться зробити з ним після покупки, щоб він добре їздив, Ви можете звернутися в спеціалізовану майстерню, де механік по поличках розкладе Вам що, де, і скільки це буде коштувати.

Удачі у виборі!

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення